Açan Rulman Hırdavat

Kurumsal Web Sitesi

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Markaları Tanıyalım – Özen Kompresör

Posted by Açan Rulman Ocak - 14 - 2013 0 Comment

Özen Kompresör Sakarya Bayii Açan Rulman'da tüm ürünleri bulabilirsiniz.

Özen Kompresör’ün temelleri 1970 yılında Mehmet ÖZEN tarafından küçük bir atölyede atılmıştır. 1975 yılında kaynak makinesi üretimine geçilmesiyle önemli bir ivme kazanan Özen Kompresör’ün imalat serüveni, 1990 yılında hava kompresörlerinin de üretim portföyüne alınmasıyla, büyüme yolunda bir dönemece girilmiştir. Hem çeşit hem de kalite bakımından Türkiye sanayisine uzun yıllar hizmet edebilecek makinalar üreten firma, müşteri memnuniyetine dayalı üretim felsefesiyle yükselişini sürdürmüş ve diğer aile bireylerinin de şirkete katılımı ile anonim şirket yapısına ulaşmıştır.

1995 yılında Türkiye sanayisinin yeni tanımaya başladığı vidalı hava kompresörleri üretimine de başlayan ÖZEN, ürün yelpazesini sürekli geliştirerek, ülke ekonomisine katkı sağlayan önemli bir marka haline gelmiştir.

2007 yılına gelindiğinde sanayi için gerekli iki ana ürünün tek firma çatısı altında üretilemeyeceğini gören Mehmet ÖZEN ve ortakları, kompresör ve kaynak makinelerinin ayrı organizasyon yapısı ile daha başarılı olacağını düşünerek ayırma kararı almışlardır.

Bu kararla Mehmet ÖZEN Makine Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. ve ÖZEN Kompresör Mak. San. Tic. Ltd. Şti., hava kompresörleri üretimi ve basınçlı hava teknolojisi konusunda hizmet vermek için kurulmuştur.

Özen Kompresör bugün 3.000 m² kapalı üretim alanında, Pistonlu Hava Kompresörleri, Vidalı Hava Kompresörleri, Vidalı Booster Kompresörleri, Silobas Hava Kompresörleri üretiminin yanı sıra, Basınçlı Hava Kurutucuları, Basınçlı Hava Filtreleri ve Basınçlı Hava Tesisleri konusunda da hizmet vermektedir.

Sektörde önemli bir pazar payına sahip olan ÖZEN KOMPRESÖR, yenilikçi ve gelişime açık üretim anlayışının bir yansıması olarak, AR-GE çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.Müşterilerinin beğenisi ve talepleri doğrultusunda, bütün ürünlerinin teknolojisini, tasarımını ve renklerini modern çizgide revize etmektedir.

ÖZEN KOMPRESÖR, satış öncesi verilen hizmet ve ilgiyi, satış sonrasında da yaygın servis ağıyla müşterilerine sunmaktadır. Gelecekte de üretiminin merkezinde, müşteri memnuniyeti ve kalite prensipleri yer almaya devam edecektir.

OBS – 60 Booster 40 Bar

 

 

YouTube Preview Image